Minkštieji baldai svetainėje dažniausiai tampa ne tik interjero akcentu, bet ir labiausiai geidžiama vieta pailsėti, patogiai įsitaisyti prieš televizoriaus ekraną. Sofos ir foteliai patogu, tačiau reikalauja didesnės erdvės, kad juos galima būtų apeiti. O štai minkštieji kampai – mažų erdvių karaliai, tačiau puikiausiai tinka ir didesnėms erdvėms.
Ant minkštųjų kampų gali patogiai sėdėti daugiau žmonių, todėl ypač patogu didesnei šeimai ar priimti svečius. O labiausiai minkštieji kampai vertinami dėl patogumo įsitaisyti ant jų ištiesus kojas. Renkantis minkštuosius kampus galima spręsti, į kairę ar dešinę pusę sukti kampą. O pasirinkus modulinį minkštąjį kampą galima lengvai jį transformuoti pagal erdvę ir žmonių skaičių – galima atskiras sofos dalis perstumti ir pagal poreikį paskirstyti erdvėje.
Vieta ir matmenys. Prieš renkantis minkštąjį kampą patariama apgalvoti, kuri kambario vieta jam būtų tinkamiausia. Geriausia jį statyti kampe, kuriame nėra langų, radiatorių. Tuomet baldas geriausiai išnaudos erdvę ir neužstos šilumos šaltinių. Būtina tiksliai išmatuoti vietą, kad minkštasis kampas pilnai tilptų numatytoje erdvėje, neužimtų praėjimo ar netrukdytų, pvz., atidaryti sekcijos durelių. Didesnėse erdvėse minkštuosius kampus galima įkurdinti ir kambario viduryje, pasirinkti U formos baldą, taip sukuriant jaukios salos efektą ar atskiriant, pvz., valgomojo dalį nuo poilsio zonos.
Atlošai. Dauguma minkštųjų kampų turi galimybę reguliuoti atlošus pagal kiekvieno pageidavimus. Jeigu šeimoje nėra didelio žmonių ūgio skirtumo, verta apsvarstyti, ar svarbu, kad atlošai reguliuotųsi, kaip dažnai tuo naudosimės. Būtina įvertinti, ar reikia atlošų abejose kampo dalyse. O gal vieną dalį palikti be atlošų, kad jie neribotų ir būtų patogu iškišti kojas?
Miegojimo funkcija. Minkštasis kampas gali turėti miegamojo mechanizmą, kad būtų patogu apnakvydinti svečius. Lietuvoje kone pusė minkštųjų kampų parduodama su miegamojo mechanizmu. Tačiau jeigu svečiai nakvoja retai, visgi vertėtų rinktis komfortiškesnę sofą be miegamojo mechanizmo, mat miegojimui pritaikytos sofos būna kietesnės. Juk verčiau kasdien sėdėti komfortiškai patiems nei būti pasiruošus nakvynei priimti retą svečią. Būna minkštųjų kampų, pritaikytų ir kasdieniam miegojimui, su patalynės dėžėmis. Tačiau net ir renkantis tokias sofas patariama naudoti antčiužinį, padėsiantį pasiekti didesnį komforto lygį.
Kojelės. Pastaruoju metu išpopuliarėjus siurbliams robotams pirkėjai renkasi baldus su aukštesnėmis kojelėmis, kad robotas lengvai patektų po baldais. Be to, kojelės suteikia baldams lengvumo, grakštumo. Svarbu įvertinti, ar kojelės neišsikiša už baldų ribų, kad už jų neužkliūtumėte.
Medžiaga. Tendencijos diktuoja, kad natūralios odos baldai vis labiau užleidžia vietą kitokioms medžiagoms. Ir tai ne tik dėl gyvūnų išsaugojimo ir tvarumo – natūralia, dirbtine ar eko oda dengti baldai nėra jaukūs sėdėti – vasarą prie jų kūnas prilimpa, o žiemą gana šalta, norisi pasitiesti šiltą pledą. Lengva priežiūra, kuria išsiskiria odiniai baldai, šiais laikais pasižymi ir modernūs tekstiliniai audiniai. Juos ne tik lengva prižiūrėti, valyti, jie yra atsparūs trinčiai, o taip pat ir draugiški augintiniams, nealergizuoja, malonūs kūnui.
Spalva. Renkantis sofos spalvą patariama galvoti apie visumą – atsižvelgti, kokios spalvos ir dizaino elementų yra kiti korpusiniai baldai – knygų lentyna ar komoda. Jeigu jie ryškūs ir įmantrūs, sofai labiau tiktų ramesni tonai. Ryškesnių, įdomesnių spalvų sofos perkant gali atrodyti labai patraukliai, tačiau po kelerių metų gali pabosti. Pasirinkus ramesnių spalvų sofą ją pagyvinti galima ryškesnėmis pagalvėlėmis, kurias pakeisti kur kas paprasčiau nei baldą.
Praktiškumas. Minkštasis kampas – bene praktiškiausias ir universaliausias minkštasis baldas svetainei. Renkantis įvertinkite visus aspektus, kad baldas tarnautų jums, o ne jūs jam. Visuomet gali padėti profesionalūs konsultantai – jie turi kur kas daugiau žinių ir patirties nei mes.