Baldų priežiūra
Baldų priežiūros ir eksploatacijos taisyklės
Prekei-baldui suteikiama fiziniams asmenis 24 mėnesių, o juridiniams asmenis 12 mėnesių garantija. Prekėms – Leviatto prekės ženklo čiužiniams (čiužinių užpildui) taikoma individuali garantija pagal konkretų modelį. Garantinis laikotarpis nurodytas garantiniame lape, kuris yra čiužinio pakuotėje. Garantijos terminas pradedamas skaičiuoti nuo momento, kai Pardavėjas laikomas tinkamai įvykdžiusiu pareigą perduoti prekę pirkėjui, kaip numatyta šioje sutartyje.
Garantija suteikiama tik pateikus šiuos pirkimo dokumentus: pirkimo – pardavimo sutartį, pinigų apmokėjimo kvitą.
Garantiniu laikotarpiu nustatytus kiekybinius ar kokybinius neatitikimus ištaisysime, sukomplektuosime arba pakeisime kokybiškais savo sąskaita. Apie pastebėtą defektą baldo naudojimo metu prašome pranešti UAB „Gintaro baldai“ kontaktais: el. paštu [email protected] ar kreiptis į artimiausią “Gintaro baldų” prekybos vietą. Apie sprendimą nedelsdami informuosime Jus Jūsų nurodytais kontaktais.
Dėl garantinio aptarnavimo pirkėjas pildo pretenzijos formą UAB „Gintaro baldai“ internetinėje svetainėje https://www.gintarobaldai.lt/pretenzija arba kreipiasi el. paštu [email protected], nesant galimybei užpildyti pretenzijos formos ar kreiptis el. paštu, kreipiasi į artimiausią UAB „Gintaro baldai“ pardavimo saloną. Būtina pateikti pirkimo-pardavimo sutartį, baldų perdavimo – priėmimo aktą, bei pinigų apmokėjimo kvitą bei galimai brokuoto baldo nuotraukas arba filmuotą medžiagą. Dėl garantinio aptarnavimo Leviatto prekės ženklo čiužiniams būtina pateikti čiužinio vidinę garantinę etiketę su brūkšniniu kodu, esančią priklijuotą čiužinio viduje ant užpildo šono. Kokybės skyrius arba pardavėjas užregistruoja pirkėjo nusiskundimą. Jei bus nustatyta, kad trūkumas (brokas) atsirado dėl gamintojo kaltės, trūkumas (brokas) bus šalinamas gamintojo sąskaita, jei prekės trūkumas (brokas) atsirado dėl pirkėjo kaltės, bus išrašyta sąskaita už prekės trūkumų šalinimo darbus, kurią apmoka pirkėjas. Nekokybiškas prekes, sveriančias daugiau kaip 10 kg, kokybei įvertinti, keisti, taisyti ar grąžinti veža pardavėjas.
Prekių keitimas, grąžinimas ar trūkumų šalinimas vykdomas vadovaujantis mažmeninės prekybos taisyklėmis. Pirkėjas neturi teisės nutraukti sutarties, jeigu daikto trūkumas yra mažareikšmis pagal CK 6.363 straipsnio 8-ą dalį. Prekės garantija pagal įstatymą CK 6.338 str. nustato terminus reikalavimams dėl prekių trūkumų pareikšti. Vartotojų teisę atsisakyti nuotolinės sutarties ir ne prekybos patalpose sudarytos sutarties nustato CK 6.22810 straipsnis.
Minkštų baldų surinkimo, priežiūros ir eksploatavimo taisyklės
- Išpakavus baldų pakuotę reikia patikrinti ar yra visos būtinos dalys ir kokia jų išorinė būklė. Išpakuojant ir naudojant baldus negalima naudoti aštrių daiktų, kurie gali pažeisti gaminį.
- Montuoti baldus reikia pagal pridėtą instrukciją.
- Baldų negalima stumdyti, nes galima juos pažeisti, taip pat nenešti laikant už apmušalų ar pagalvių.
- Negalima sėdėti ant baldų atlošų ar porankių. Didelė apkrova gali pažeisti jų konstrukciją ar deformuoti.
- Baldų negalima veikti stipriu taškiniu spaudimu, nes taip gali plyšti, išsiardyti oda, audinys ar būti pažeistos įvairios minkštų baldų laikančiosios dalys.
- Baldus reikia saugoti nuo intensyvaus saulės spindulių poveikio. Tai neigiamai veikia audinį, odą ir medieną, gali atsirasti išblukimai.
- Minkštų baldų negalima statyti šalia šilumos šaltinių arčiau nei 1 m atstumu, prie šaltų neapšiltintų sienų ir patalpose, kuriose yra didelė drėgmė.
- Ant baldų negalima dėti karštų daiktų.
- Vengti vandens, alkoholio, skiediklio, tirpiklio ir kitų įvairių cheminių priemonių patekimo ant baldo paviršiaus.
- Ant apmušalų atsiradus dėmei, ją reikia nedelsiant pašalinti minkšta, drėgmę sugeriančia šluoste, jei reikia, naudoti atitinkamas valymo priemones.
- Baldai yra pristatomi automobiliais, todėl nereikia jaudintis dėl nelygių raukšlių ir klosčių, kurios gali atsirasti transportavimo metu.Tinkamai sustatyti baldai kambario temperatūroje atgauna savo formą.
- Saugoti baldus nuo neatsparaus dažymo rūbų (ypač džinsų) bei užtiesalų, kurie gali neišvalomai sutepti apmušalus.
- Baldus statyti ant lygaus horizontalaus paviršiaus, kad išvengti baldų konstrukcijos persikreipimo ir deformacijos.
- Teisingai eksploatuoti transformavimo mechanizmus. Netraukite pakeliamo mechanizmo tik vienoje pusėje - visada traukite ties centru.
- Natūralios ir dirbtinės odos baldus saugoti nuo prakaito. Prakaitas gadina paviršių, todėl periodiškai valykite.
- Baldus reikia reguliariai valyti, siurbti ir vėdinti. Dėl susikaupusios drėgmės galiatsirasti pelėsinis grybas bei deformuotis medinės baldų konstrukcijos.
- Pagalvės ir kitos baldų dalys (atlošai, porankių pagalvėlės), pripildytos kamšalu, per laiką sukrenta, praranda formą. Todėl jas reikia nuolat papurenti, paformuoti.
- Optimaliausia aplinkos temperatūra: +18 – +25°C, santykinė oro drėgmė 45% – 60%.
- Baldams sujungti naudojamos sąvaržos, varžtai ar sraigtai. Jiems atsilaisvinus, atsiranda plyšiai ar kiti defektai. Jungiamąsias dalis reiktų kartkartėmis vėl suveržti.
- Siekiant išvengti nepageidaujamos trinties ir detalių dilimo visų transformavimo mechanizmų judančias vietas patepti buitiniu tepalu.
- Baldai turi būti pastatyti lygiame paviršiuje. Baldą statykite 5-10 cm nuo sienos, kad neatsirastų nusitrynimų ar įspaudimų.
- Jeigu statant baldus dėl nelygių grindų atsirado tarpai, persikreipimai, reikia sureguliuoti kojelių aukštį, o nesant tokiai galimybei, po kojelėmis padėti tinkamo storio tarpinę.
- Po baldų kojelėmis rekomenduojama paklijuoti veiloko, siekiant išvengti grindų išsibraižymo.
- Prieš pirmą kartą naudojant baldo išlankstymo funkciją reikia įsitikinti, kad visos transportavimo apsaugos yra pašalintos.
- Skirtumų atsiradimas dėl netolygaus baldo naudojimo nėra baldo trūkumas. Rekomenduojame Jums reguliariai keisti sėdėjimo vietą ir nesėdėti toje pačioje pamėgtoje vietoje.
- Natūraliu naudojimo efektu yra apdangalo raukšlėjimasis, sėdimosios dalies nedidelis išsisėdėjimas, audinio, dirbtinės ar natūralios odos tempimasis, laisvumas, apsitrynimas siūlių vietoje, odos blizgesys. Sėdimose dalyse naudojimo metu iš audinio gali susidaryti lengvos klostės - tai yra tempimo pasekmė ir nėra medžiagos defektas.
- Minštieji svetainės baldai yra skirti sėdėjimui ir poilsiui, bet ne nuolatiniam naudojimui, kaip miegamojo baldai. Naudojami transformacijos mechanizmai nėra pritaikyti pastoviam komfortiškam miegojimui.
- Minkštiems baldams su miegamąja funkcija naudokite antčiužinį arba storesnį paklotą.
- Baldų, pagamintų su juostuotu ar languotu audiniu, raštas ne visada gali būti sutaikytas dėl gaminio technologijos.
- Šeniliniam, pliušiniams ir kitiems audiniams su pūkeliu yra būdingas “nusisėdėjimo” efektas, kai dėl kūno svorio, šilumos, drėgmės ir kitų aplinkybių gali pakisti audinio pūko sugulimo kryptis, kuri dėl šviesos atspindžio sudaro “dėmės” regimybę. Tai yra tipiška prekinė savybė ir nereiškia audinio kokybės pablogėjimo.
- Natūralios odos baldų gamyboje kai kuriose vietose yra naudojamas odos pakaitalas, kurios atspalvis gali skirtis nuo odos, nes oda ir eko oda, tai - dvi skirtingos struktūros medžiagos.
- Lyginant su pavyzdžiu, baldų kietumas gali skirtis.
- Pastoviai eksploatuojamo baldo tarnavimo laikas neišvengiamai trumpesnis, greičiau susidėvi minkštoji dalis bei transformacijos mechanizmas.
- Kiekvienos naujos partijos odos, dirbtinės odos ir gobeleno atspalvis gali skirtis lyginant su pavyzdžiu parduotuvėje.
- Dirbtinė oda po kurio laiko keičiasi, senėjant polimerui ji tampa mažiau elastinga, suskyla.
- Jei namie yra mažų vaikų, prižiūrėkite juos, kad atsargiai elgtųsi su žaislais, aštriais daiktais, pieštukais, nešokinėtų ant baldų.
- To paties modelio baldai, aptraukti su skirtingos rūšies gobelenu ar oda, gali atrodyti kitaip, lyginant su ekspoziciniais baldais, gali turėti raukšlių, gali skirtis kietumas ir t.t. tai yra neišvengiama dėl individualių panaudotos medžiagų savybių.
- Minkštieji baldai yra gaminami naudojant minkštas medžiagas ir negali būti išmatuoti tiksliai pagal matmenis. Nedideli baldo matmenų nukrypimai, siūlių nevienodumai, pagalvių nevienodumui ir pan. yra neišvengiami ir būdingi minkštiems baldams.
- Oda, dirbtinė oda, gobelenas, mediena turi savo specifinį kvapą.
Minkštų baldų valymas
- Baldų apmušalams valyti privaloma naudotis tik atitinkamų registruotų įmonių valymo paslaugomis arba naudoti parduodamas sertifikuotas priemones, skirtas tik atitinkamų baldų apmušalų priežiūrai, griežtai laikantis jų naudojimosi taisyklių, bei baldo gamintojo rekomendacijų.
- Sausam purvui pašalinti, atsargiai nušluokite baldą sausu audiniu ar švelnių šerių šepečiu.
- Baldus valyti reikia sukamais judesiais, smarkiai nespaudžiant. Stiprus trynimas gali pažeisti apmušalo paviršių tiek odinių, tiek dirbtinės odos, pažeisti gobeleno plauką, bei išplėsti dėmę.
- Jei baldas yra šlapias, nedžiovinkite jo plaukų džiovintuvu, o naudokite popierinius rankšluosčius ar sausą baltą audinį.
- Visada valykite vientisus baldo elementus - nuo siūlės iki siūlės, kad pilnai išvalytumėte, pvz.; sėdimoji dalis, porankiai.
- Odinių baldų įprastiniam valymui naudokite nespalvoto audinio medvilninę šluostę sudrėkintą kambario temperatūros vandeniu. Porą kartų per metus reikia odinius baldus sutepti specialia odiniams baldams skirta priemone, išvengiant odos džiūvimo bei skilinėjimo. Jokiu būdu odai valyti nenaudokite tirpiklių, acetono, spirito, muilo ir skalbimo miltelių. Valymui naudokite odai skirtą valymo kremą. Oda reikalauja labai atidžios priežiūros. Neskalbkite odinių baldų apmušalų.
- Dirbtinės odos baldų valymui naudokite švarią šluostę.
- Gobeleninių baldų įprastiniam valymui naudokite dulkių siurblį ir švelnių šerių šepetį. Dėmės yra valomos griežtai laikantis gobeleno valymo rekomendacijų. Lygintuvo naudoti negalima.
Korpusinių baldų surinkimo, priežiūros ir eksploatavimo taisyklės
MDF (medžio dulkių plokštė), medžio, faneros, laminuotos medžių drožlės plokštės baldų priežiūra ir eksploatacija
- Nestatykite karštų ir drėgnų daiktų tiesiai ant baldų;
- Blizginkite ir poliruokite tik atidžiai perskaitę naudojamų priemonių sudėties aprašymą. Per didelis silikono ir distiliuotos naftos kiekis gali pakenkti paviršiaus apdailai;
- Rekomenduojama, kad baldai būtų laikomi patalpose, kurių temperatūra ne mažesnė kaip +15 iki +25 laipsnių ir santykinis oro drėgnumas nuo 45 % iki 70%.
- Baldai turi būti statomi vėdinamose patalpose. Negali būti glaudžiami prie drėgnų sienų ir šildymo įrenginių.
- Baldus būtina saugoti nuo drėgmės. Vandeniui patekus nedelsiant nuvalyti sausu medžiagos gabalėliu. Baldų detalėms ilgesnį laiką būnant sąlytyje su vandeniu (ar kitais skysčiais) gali deformuotis plokštė ar atsiklijuoti briaunos.
- Baldus būtina saugoti nuo mechaninių pažeidimų, nenaudoti aštrių daiktų baldų valymui. Būtina saugoti nuo chemikalų.
- Valyti būtinai tik sausu, minkštu audiniu arba specialiomis šluostėmis. Valant nespausti, netrinti vienoje vietoje.
- Jei nešvarumus sunku išvalyti, privalote naudoti specialius valiklius.
- Baldus būtina naudoti pagal paskirtį, kad nebūtų sugadintos baldo konstrukcijos.
- Laminuotos medžių drožlės plokštės baldus neigiamai veikia tiesioginis kontaktas su vandeniu. Svarbiausias dėmesys, prižiūrint iš laminuotos medžio drožlių plokštės (LMDP) pagamintus baldus, turi būti skiriamas plokštės briaunoms (kantui), nes per jas galintis patekti vanduo gali "išpūsti" ir pačią plokštę. Išpylus vandens ar kito skysčio jį tereikia greitai nuvalyti. Ilgiau paliktas vanduo gali prasiskverbti per plokštės briaunas į vidų ir deformuoti plokštės paviršių.
- Laminuotos medžių drožlės plokštė yra degi, todėl reikia saugoti nuo tiesioginės ugnies. Baldų nestatykite per arti židinio, oro kondicionieriaus ventiliacijos angos, nes gali deformuotis medžiaga ar būti pažeista baldų apdaila.
- Natūralus gaminio nusidėvėjimas ar jo savybių pasikeitimas nėra laikomas kokybės trūkumu. Natūralaus medžio tekstūros, laminuotos medžio drožlių plokštės, kantuotės nevienodumai nėra laikomi gaminio kokybės trūkumu.
- Nestatykite ant tam nepritaikytų vietų televizorių, gėlių vazonų ar kitų sunkių daiktų.
- Į stalčių ar lentyną nedėti daugiau kaip 5 kilogramus sveriančių daiktų.
- Mechanizmai turi būti tepami kartą per pusmetį.
- Nuvalykite nešvarumus iš karto. Geriau valykite naudodami sugeriančią medžiagą, o ne trinkite. Ilgai nenuvalytas vanduo, paliks baltas dėmes ant baldo. Alkoholis, kvepalai, priemonės po skutimosi ir medikamentai gali smarkiai pažeisti apdailą.
- Nepjaustyti tiesiai ant stalviršio. Naudokite pjaustymo lentelę.
- Nestatyti ant stalviršio įkaitusios keptuvės, karšto puodo, lygintuvo ar kitų aukštos temperatūros daiktų be termoizoliacinės tarpinės. Naudokite karštų indų padėkliukus.
- Nestatykite plastikinių ar guminių daiktų (lempų pagrindų, užrašų knygučių, guminių kilimėlių ir kt.), nes kai kurie plastikai turi savo sudėtyje ingredientų, kurie gali pažeisti apdailą.
- Ant medinių baldų statydami gėrimus, kambarinius augalus ir pan., visuomet naudokite tam skirtus medžiaginius padėklus ar lėkšteles, kadangi skysčiui patekus ant baldų paviršiaus atsiras dėmių, o po ilgesnio laiko medžio apdaila gali atšokti.
- Medinių baldų paviršių neigiamai veikia tiesioginiai saulės spinduliai - medis išblunka, skyla. Dėl šių priežasčių medinius baldus derėtų statyti atokiau nuo langų, kondicionierių bei šildytuvų, kurie taip pat kenkia medžio drėgmės pusiausvyrai.
Stiklinių stalų, žurnalinių staliukų, metalinių ir stiklinių elementų priežiūra ir eksploatacija
- Nuo stiklinių baldų elementų dulkės valomos minkšta sausa šluoste. Valykite tik žinomų gamintojų valikliais, vadovaudamiesi ant pakuočių pateiktomis instrukcijomis. Stiklo valiklių nepurkškite ant kitų paviršių ar matinio stiklo. Matinio stiklo reikmenis atsukite matine puse žemyn. Saugokite, kad ant matinio stiklo paviršiaus nepatektų riebalų ar kitų nešvarumų - gali likti sunkiai išvalomų dėmių.
- Metalo paviršiams valyti nenaudokite kietų abrazyviųjų priemonių. Pažeistą paviršių nedelsdami nupoliruokite, taip apsaugosite nuo korozijos po juo esančius metalo sluoksnius. Chromuotus ar nerūdijančio plieno paviršius valykite tik specialiomis tam pritaikytomis valymo priemonėmis. Ilgalaikis metalo apdailos baldų laikymas drėgnoje aplinkoje gali sukelti koroziją. Kambario baldų nerekomenduojama naudoti lauke.
- Matinta (šiurkšti) stiklo paviršiaus pusė yra padengta specialiu laku, todėl laku padengtą stiklo paviršiaus pusę plauti tik paprastu šiltu +35-40 C vandeniu. Jei matinio (šiurkštaus), laku padengto stiklo paviršiaus pusė ištepta vienoje vietoje, būtina valyti visą stiklo paviršių. Valyti būtinai tik medvilniniu audeklu arba specialiomis stiklui skirtomis pašluostėmis. Laku padengtas stiklo paviršius neturi turėti sąlyčio su kitais kūnais, kad nebūtų pažeistas/ subraižytas lako paviršius. Matinio stiklo nevalykite stiklo valikliu. Saugokite, kad ant jo nepatektų riebalų, nes gali likti sunkiai išvalomų dėmių.
Kėdžių priežiūra ir eksploatacija
- Kėdes naudokite pagal paskirtį. Ant kėdžių negalima šokinėti, laipioti, nenaudokite pasilipimui;
- Saugokite kėdes nuo skysčių (sulčių, kavos, riebalų, vyno, vandens ir t.t.), cheminių medžiagų (rūgščių, šarmų, dažų, tirpiklių ir t.t.) poveikio. Išpylus - nedelsiant nuvalykite perstatinėdami kėdes į kitą vietą jų nestumkite, o perneškite. Turint jautrias grindis įbrėžimams patartina naudoti kėdėms apsaugines pagalvėlės ant kojelių.
- Kėdžių kieti ratukai yra skirti minkštai (kiliminei) dangai, o guma padengti ratukai skirti kietai (parketui, laminatui, plytelėms) grindų dangai.
- Kėdžių detalių paviršių rekomenduojama valyti sausu, minkštu audiniu (flanele, pliušu, gelumbe) ir naudoti tik tam skirtas valymo priemones. Kiekvieną kėdės detalę rekomenduojama nuvalyti tuoj pat vos tik ji buvo ištepta.
- Dažyto metalinio paviršiaus nevalykite cheminiu būdu. Patariama naudoti specialiai dažytiems metaliniams paviršiams skirtas valymo priemones arba namų apyvokos valymo priemones, neturinčias abrazyvinių dalelių ir balinimo savybių (pvz. skalbimo miltelius);
- Ypatingai saugokite, kad ant kėdžių nepatektų agresyvių skysčių (rūgščių, šarmų, dažų, tirpiklių ir t.t.). Šie junginiai yra chemiškai aktyvūs ir gali pažeisti valomą paviršių bei būti pavojingais jūsų sveikatai.
- Plastiko baldų ir apdailos valymo instrukcija: Tokius paviršius būtina valyti drėgna šluoste. Paviršių būtina sausai nušluostyti. Nevalykite braižančiomis šluostėmis ar valikliais, kurių sudėtyje yra abrazyviųjų dalelių. Nenaudokite medienai skirtų poliravimo ar blizginimo priemonių.
Čiužinių priežiūra ir eksploatacija
- Jeigu nėra kitoks pakavimo būdas, čiužinio transportavimo metu negalima jo sulenkti pusiau, nes gali atsisluoksniuoti ar sutrūkinėti konstrukcinės jo dalys.
- Išpakuojant (išskleidus) vakuminę susukto čiužinio pakuotę, būtina 24-36 val. leisti jam įgauti reikalingą formą, ant jo nesėdėti, negulėti, nemiegoti.
- Jei išpakavus čiužinį, pasklinda „naujos prekės kvapas“, prašome jį palikti vėdinamojoje patalpoje. Kvapas išgaruos per trumpą laiko tarpą.
- Gaminio kvapas nėra gamybos brokas ir tokiais atvejais gamintojas neprivalo pakeisti čiužinio.
- Veikiamas šviesos porolonas keičia spalvą (geltonuoja), tačiau nepraranda savo fizinių savybių. Spalvos kitimas -nelaikomas gaminio broku ir tokiais atvejais gamintojas neprivalo pakeisti čiužinio; Čiužinį būtina saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių ir nuo drėgmės.
- Spyruoklinio čiužinio eksploatavimo metu rekomenduojama periodiškai (kartą per mėnesį) (kartą per 3 mėnesius) jį apsukti 180 laipsnių kampu (sukeisti galvūgalį su kojūgaliu) ar apversti, tam, kad čiužinys būtų tolygiai apkraunamas ir nenukentėtų jo komfortabilumas. Nespyruoklinių, putų poliuretano čiužinių vartyti nerekomentuojame. Šie čiužiniai nėra skirti vartymui, komforto sluoksniai čiužinio užpilde susluoksniuoti tikslingai viršuje, arčiau gulinčiojo. Apvertus šiuos komforto sluoksnius ant grotelių, šie čiužinių sluoksniai gali greičiau susidėvėti. Dvipusius putų poliuretano čiužinius vartyti galima.
- Mūsų čiužiniai skirti iki 120 kg. Kiekvieno čiužinio charakteristikoje nurodyta maksimali apkrova (90-160 kg.). Nurodytas svoris vienai miegamai vietai.
- Čiužinių užvalkalo audinį rekomenduojama prižiūrėti kaip nurodyta priežiūros etiketėje.
- Čiužinio užvalkalą lengva nuvilkti. Retkarčiais jį išplaukite ar išvalykite sausu cheminiu būdu. Plauti patartina 30°C - 60°C temperatūros vandenyje, atsižvelgiant kaip nurodyta čiužinio priežiūros etiketėje. Gręžkite švelniai, kad audinys nesusitrauktų. Draudžiama juos džiovinti džiovintuvuose, nebent tai nurodyta kaip leistina čiužinio priežiūros etiketėje. Užvalkalas gali nežymiai susitraukti, bet per trumpą laiko tarpą, užvilkus ant čiužinio matmenys atsistato.
- Jeigu čiužinio užvalkalas nenuimamas, naudokite papildomą užvalkalą, kurį galėsite nuimti ir išplauti;
- Draudžiama čiužinį apkrauti sunkiais daiktais ir šokinėti.
- Čiužiniai skirti ne sėdėjimui, o gulėjimui. Sėdėjimas vienoje vietoje (pvz. žiūrint TV, skaitant ir pan.) pažeidžia čiužinį.
- Jei gaminys buvo sušlapintas arba išmirkytas, ar nesilaikoma higienos reikalavimų (viskoelastinė medžiaga sugeria skysčius ir yra sudėtinga ją džiovinti) mažina jo elastingumą ir funkcionalumą, spyruoklinių čiužinių spyruoklės gali surūdyti ir atsirasti deformacijų.
- Tinkama miegui temperatūra 15-18°C, rekomenduojama oro drėgmė ~60%.
- Atsižvelgiant į higienos reikalavimus čiužinius rekomenduojama keisti po 7 metų.
- Garantija taikoma fiziniams defektams ir pokyčiams, jei deformacija sudaro daugiau nei 10% nuo esamo gaminio aukščio.
- Dėl ypatingo pagrindą sudarančių medžiagų elastingumo gali atsirasti +/-2% leistinas čiužinio matmenų nuokrypis. Toks nuokrypis nėra laikomas čiužinio broku.
- Dalinis čiužinio minkštumo padidėjimas iki 15% taip pat nėra laikomas broku.
- Čiužinį vartyti turi mažiausiai du asmenys.
- Ant spyruoklinių čiužinių šokinėti draudžiama – taip galima pažeisti spyruoklių sistemą, sugadinti visą čiužinio branduolį.
- Lateksinius čiužinius rekomenduojama naudoti lovose su grotelėmis – jiems reikalinga gera ventiliacija, ypač šiltuoju metų laiku.
Lovų ir grotelių priežiūra ir eksploatacija
- Negalima stovėti, pasilypėti ant atskirų lovos dalių (pvz.: šonų, kojūgalio ir pan.).
- Negalima lipti į lovos patalynės dėžę
- Negalima kišti rankų į pakėlimo mechanizmą;
- Negalima vaikams savarankiškai naudoti pakėlimo mechanizmą.
- Būtina saugotis, kad pakėlimo mechanizmas neužkristų.
- Renkantis lovą su pakėlimo mechanizmu, būtina paisyti gamintojo rekomendacijų lovos čiužinių svoriams. Per sunkus čiužinys gali trukdyti tinkamai naudotis pakėlimo mechanizmu.
- Lovų grotelės, labiausiai apkrautose vietose (sėdmenų ir pečių zonose), turi būti minkštesnės, kad kūnas optimaliai prisitaikytų.
- Naudoti tik kokybiškas spyruokliuojančias groteles, ne mažiau kaip su 2 lentjuostėmis per grotelių ilgį. Tarpai tarp lovos grotelių lentjuosčių negali būti didesni nei 4 cm.
- Lentjuosčių paviršius turi būti lygus, kad nepažeistų čiužinio užvalkalo. Norint apsaugoti čiužinį nuo trinties, esant aštriam lovos dugnui, reikia naudoti orui ir drėgmei pralaidų paklotą, kuri dengiamas tarp lovos grotelių ir čiužinio.
- Atsižvelgiant į higienos reikalavimus groteles rekomenduojama keisti po 10 metų.
Dviaukščių ir aukštų lovų naudojimas ir priežiūra
- Aukštos lovos ir dviaukščių lovų viršutinė lova nėra tinkamos vaikams iki šešerių metų amžiaus.
- Aukšta ir dviaukštė lova turi būti pastatyta ant lygių grindų.
- Dviaukštė ar aukšta lova surenkamos laikantis surinkimo instrukcijoje nurodytų reikalavimų.
- Visi sutvirtinimo elementai visada turėtų būti tinkamai priveržti eksploatacijos metu. Periodiškai būtina patikrinti ar surinkimo junginiai yra tinkamai suveržti.
- Dviaukštė ar aukšta lova neturi būti naudojama, atsilaisvinus jungtims, jei kuri nors jų konstrukcinė dalis yra sulūžusi arba jos trūksta.
- Čiužinio viršus turi būti mažiausiai 160 mm žemiau saugos užtvarų viršutinio krašto arba didžiausias čiužinio storis neturi viršyti lovoje nurodyto žymens. Atstumas tarp lovos ir sienos turi būti mažesnis nei 75 mm arba turi būti didesnis nei 230 mm, kad būtų išvengta sunkaus sužalojimo vaikui įstrigus tarp lovos ir sienos.
Pirkėjo įsipareigojimai ir teisės garantiniam aptarnavimui
- Garantijos galiojimo laikotarpiu pastebėjus paslėptus prekės trūkumus, prašome Jūsų juos nufotografuoti ir nedelsiant atsiųsti mums fotonuotrauką elektroniniu paštu [email protected]. Dėl garantinio aptarnavimo Leviatto prekės ženklo čiužiniams būtina pateikti čiužinio vidinę garantinę etiketę su brūkšniniu kodu, esančią priklijuotą čiužinio viduje ant užpildo šono. Prekės gamintojas tokiu atveju nustatys, ar prekės defektui taikoma garantija, t.y. ar prekės defektas yra gamyklinis. Apie gamintojo sprendimą nedelsiant informuosime Jus Jūsų nurodytais kontaktais. Atsiimant ar priimant baldus reikia patikrinti jų komplektaciją, apžiūrėti ar nėra pakuotės pažeidimų, kitokių trūkumų.
- Pirkėjas įsipareigoja Sudaryti sąlygas Pardavėjo atstovams ir/ar Pardavėjo nurodytiems asmenims apžiūrėti ir įvertinti Prekių kokybę jų buvimo vietoje. Reikalui esant perduoti baldus (ar jų dalį) remontui į centrinę būstinę, jei įmanoma, leisti atlikti smulkius remonto darbus pirkėjo namuose.
- Prieš pristatant ar atiduodant prekes garantiniam aptarnavimui, remontui ar restauravimui – jas išvalykite, tarpus tarp detalių išsiurbkite, čiužinio užvalkalus išvalykite. Nepalikite augintinio kailio likučių. Perduokite prekę švarią ir tvarkingą. Gamintojas pasilieka teisę Prekės nepriimti jei ji gali kelti antisanitarinę ar alergijos grėsmę.
- Atsisakius ar nesuteikus galimybės duoti baldų ar jų dalies remontui, pirkėjas pardavėjo atstovams raštu apie tai patvirtina, kitaip pirkėjo pretenzija laikoma nepagrįsta.
- Jei pateikiamos nepagrįstos pretenzijos, pirkėjas įsipareigoja padengti pardavėjo atstovų atvykimo išlaidas.
- Pirkėjas, pirkdamas baldus ar kitas prekes iš ekspozicijos, įsispareigoja iki sutarties apžiūrėti perkamas prekes, o pastebėjęs prekės trūkumus, pretenzijas dėl trūkumų pareikšti iki sutarties sudarymo. Jei pirkėjas nepareiškia pretenzijų dėl prekių trūkumų apžiūros metu iki sutaries sudarymo, laikoma, kad trūkumų nebuvo arba trūkumai buvo aptarti.
- Tuo atveju, kai pirkėjas perka prekes, kurių kaina yra sumažinta dėl gamybos ar kitokių defektų (taikoma ir iškomplektuotiems baldams), pirkėjas neturi teisės reikšti pardavėjui pretenzijų dėl tūkumų, kurie buvo paradvimo metu ir dėl kurių buvo sumažinta kaina.
Pardavėjo garantiniai įsispareigojimai ir teisės
- Nustatyti garantinio remonto būdą ir vietą.
- Garantinio laikotarpio metu nustatytus prekės kokybės trūkumus (brokus) pardavėjas ištaiso arba pakeičia savo sąskaita per nustatytą laikotarpį nebent yra su klientu sutariama kitaip:
- minkšti ir korpusiniai baldai, pagaminti Lietuvoje - per 30 dienų
- minkšti ir korpusiniai baldai, pagaminti kitose šalyse - per 30 dienų (pastarasis terminas gali būti pratęstas iki 45 dienų, jei gamintojas ar vežėjas praneša apie gamybos arba transportavimo kliūtis, darančias įtaką baldo remontui).
- Kol atliekamas garantinis remontas, pardavėjas nesuteikia pakaitinių baldų.
- Ginčų, susijusių su prekių trūkumų ar trūkumų atsiradimo priežasčių vertinimu, atvejais šalys gali reikalauti paskirti nepriklausomą ekspertizę. Šios ekspertizės išlaidas padengia šalis, kurios nenaudai priimtas sprendimas.
Garantija negalioja, jei:
- Nepateikiami gaminio įsigijimą patvirtinantys dokumentai;
- Trūkumai ir pažeidimai matomi pirkimo metu;
- Yra audinių raukšlėjimasis, susiklostavimas, atsirandantis dėl gaminio technilogijos;
- Baldų matmenų paklaida 5 cm lyginant su katalogo matmenimis;
- Yra apmušalų atspalvių ir struktūros skirtumai, lyginant su pavyzdžiu;
- Apmušalai sugadinami, sutepami, nudažomi drabužių, dažiklių, netinkamų valymo priemonių;
- Yra pažeidimai, padaryti dėl pirkėjo kaltės, t.y. atsiradę dėl netinkamo baldų pervežimo, pernešimo ar stumdymo (nubrozdinimai, perplėšimai, įbrėžimai, pradūrimai ir pan.);
- Yra gyvūnų padaryti sugadinimai ar trūkumai;
- Atliktas baldų perdarymas be pardavėjo žinios;
- Yra trūkumai ir pažeidimai, dėl kurių buvo sumažinta baldų pardavimo kaina;
- Yra pažeidimai, atsiradę nesilaikant priežiūros ir eksploatacijos taisyklių;
- Naudojimo metu atsiranda natūralus audinio išsitempimas, jam tampants laisvesniu, natūralus raukšlių susidarymas;
- Pirkėjas pats montuoja pažeistus baldų elementus, nepranešęs apie tai pardavėjui;
- Yra pagalvių, atramų, porankių ir sėdimos vietos minkštumo, stangrumo ir formos pasikeitimai, kurie atsirado dėl neteisyklingo baldų naudojimo, bet ne dėl konstrukcijos ar medžiagos broko.
- Yra išoriniai bei kiti defektai, baldus perkant iš ekspozicijos
- Yra natūralus ir intensyvaus naudojimo pasekoje atsiradęs nusidėvėjimas.
Pasibaigus garantiniam laikotarpiui ar atsiradus trūkumams bei defktams dėl Pirkėjo kaltės, baldų remontas atliekamas atskiru šalių susitarimu.
DĖMESIO!
Garantiniai įsispareigojimai negalioja, jeigu buvo pažeistos eksploatacijos sąlygos, padaryti fizinio ar mechaninio pobūdžio pažeidimai, brokas atsirado dėl nepriklausančių priežasčių (cheminio poveikio, gaisro ar pan.).
Remiantis mažmeninės prekybos taisyklėmis Vartotojo reikalavimas pakeisti nusipirktą tinkamos kokybės prekę analogiškomis prekėmis arba grąžinti sumokėtus pinigus dėl Civilinio kodekso 6.362 straipsnyje nurodytų priežasčių gali būti tenkinamas tik tada, kai pardavėjas sutinka (kodai pagal Kombinuotąją nomenklatūrą – 9401–9406).
Svarbu:
Kilus klausimams dėl baldų priežiūros, surinkimo ar valymo instrukcijų būtinai kreipkitės šiais el. Paštu [email protected] arba ieškokite išsamesnės informacijos www.gintarobaldai.lt skiltyje Baldų priežiūros ir eksploatavimo taisyklės.