Idėja apie naują lovą namuose, patogų ir tarsi debesis pavargusį kūną apglėbiantį čiužinį vilioja, tačiau, pradėjus čiužinį rinktis, apninka klausimai, ir dažnai malonumą užgožia abejonės. Turime daug daugiau pasirinkimo variantų nei mūsų tėvai tarybiniais laikais, tačiau gausybė pasirinkimų gali tapti nemenku galvosūkiu. Padėsime šį galvosūkį padaryti kuo mažesnį ir pasidalinsime specialistų žiniomis, į ką verta atkreipti dėmesį renkantis čiužinį bei kaip rasti idealiai jūsų poreikius atitinkantį.
Čiužinių gamintojas „Askona“ rinkoje esantis apie 30 metų teigia, jog renkantis čiužinį visų pirmą reikia atsižvelgti į savo amžių, svorį ir sudėjimą bei turimus sveikatos sutrikimus.
Žmogaus stuburas formuojasi iki 25 metų. Tai reiškia, jog šiuo periodu kūnui reikia daugiau atramos ir rinktis itin minkštą čiužinį nepatartina. Jei renkate čiužinį savo vaikui, būtinai įvertinkite, jog vaikai ir paaugliai greitai auga, jų svoris – taip pat.
Suaugusiems žmonėms patartina čiužinį rinktis pagal savo svorį ir sudėjimą:
Verta atkreipti dėmesį, jog jei partnerių svorio skirtumas gana ryškus, geriausia rinktis čiužinį atsižvelgiant į tvirčiau sudėto asmens svorį.
Minkštus čiužinius turėtų rinktis vyresnio amžiaus žmonės su padidėjusia tarpslankstelinių diskų ligos rizika, o taip pat tie, kurie turi problemų juosmens srityje.
Visgi, jei turite rimtų sveikatos problemų, pirmiausia turėtumėte pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju, kuris geriausiai įvertins, kokio tipo palaikymo miego metu reikia jūsų kūnui.
Populiarus mitas, jog kuo čiužinys kietesnis, tuo ant jo miegoti sveikiau. Miego specialistų nuomone, tai – tik sovietinis palikimas, atėjęs kartu su itin nekokybiškomis spyruoklinėmis lovomis, kurios tarsi įdubdavo per vidurį. Kaip jau aptarėme aukščiau, minkštumo ir kietumo pasirinkimą gali sąlygoti keletas veiksnių, tačiau vienareikšmiškai teigti, jog kuris nors vienas yra absoliučiai pranašesnis yra klaidinga. Tiek kietas, tiek minkštas čiužinys gali nepateisinti jūsų lūkesčių, jei jį išsirinksite neatsižvelgę į savo individualius poreikius. Idealu, kai čiužinys išlaiko jūsų stuburą tiesų viso miego metu: ne pagal jūsų svorį pritaikytas per kietas ar per minkštas čiužinys per daug išries jūsų stuburą arba leis jam per daug sukristi, tad ne tik negalėsite tinkamai pailsėti, bet ir rizikuosite ankstyvais stuburo sutrikimais.
Taip pat, visi esame girdėję apie tai, jog čiužinio ilgaamžiškumui užtikrinti, čiužinį reikia apversti kas kelis mėnesius. Pirmiausia, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, ar čiužinys yra vienpusis ar dvipusis. Dvipusiai čiužiniai, kaip pavyzdžiui „Askona Terapia Immuno“, yra sukurti taip, kad juos būtų galima apversti. Tai reiškia, kad galite miegoti ant abiejų čiužinio pusių, skirtingai nuo vienpusių čiužinių, kurie yra skirti miegojimui tik ant vienos čiužinio pusės, todėl jų vartyti nederėtų. Dvipusiai čiužiniai gaminami principu „iš centro į šonus“, kuris reiškia, jog pagrindinis čiužinio sluoksnis yra viduryje apsuptas paminkštinimo iš abiejų pusių. Dėl šios priežasties dvipusiai čiužiniai gali turėti dvi vienodo ar skirtingo kietumo puses. Kadangi šie čiužiniai sukurti būti reguliariai apverčiami, ir nemiegate vis ant tos pačios pusės, tokie čiužiniai gali tarnauti ilgiau bei suteikti papildomą komfortą suteikdami galimybę kartas nuo karto pakeisti čiužinio kietumą. Tačiau nevertėtų išsigąsti – gamindami vienpusius čiužinius specialistai atsižvelgia į faktą, jog jis nebus vartomas, todėl pasirenkamos kitokios priemonės šių čiužinių ilgaamžiškumui užtikrinti. Jie konstruojami principu „nuo apačios į viršų“ taip užtikrinant maksimalų jūsų komfortą ir sutaupant laiko tiems, kurie nenori sukti galvos vartydami čiužinį.
Dar vienas mitas, jog geras čiužinys užtikrins puikų miegą nuo pat pirmos nakties. Lovoje - ne tik miegodami – praleidžiame beveik pusę savo gyvenimo! Vidutinis žmogus per savo gyvenimą lovoje praleidžia apie 36 metus miegodamas ar tiesiog skaitydamas knygą, žiūrėdamas televizorių ar.. užsiimdamas kita malonia veikla. Nenuostabu, jog praleidžiant tiek daug laiko lovoje, mūsų raumenys ir sąnariai prisimena kiekvieną čiužinio įlinkį ir, jį pakeitus net ir pačiu patogiausiu, reikalauja laiko prie jo priprasti.
Tikimės, jog šie patarimai atsakė į jums kilusius klausimus apie tai kaip rinktis čiužinį, o galbūt suteikė progą susimąstyti apie tai, kas nedavė ramybės jau senokai. Jei vis dar turite klausimų, užsukite į „Gintaro baldų“ salonus visoje Lietuvoje ar susisiekite su mumis internetu ir mūsų patyrę specialistai padės išsirinkti patį geriausią čiužinį Jums.
„Gintaro baldai“ – jaukiems namams ir saldiems sapnams.